מאמרים

Articles

חיפוש

More articles​

מאמרים נוספים

Right for you

מוצרים מומלצים

Contact us

למידע נוסף

איזה סוגי כשרויות יש בבשר?

כל מה שצריך לדעת על כשרויות בבשר


בעולם הקולינריה הסבוך, אין הרבה נושאים שהם מרתקים ומעוררי עניין כמו עולם הבשר, במיוחד כשבוחנים אותו מבעד לעדשת הכשרות. מהלחישה של סטייק טוב שנצלה על הגריל ועד לקסם הארומטי של תבשיל בבישול ארוך, בשר תמיד תופס מקום מרכזי בשולחן. 🥩🍖
עם זאת, מעבר לטעם ולמרקם שלו מסתתרת מסורת בת אלפי שנים, סטנדרטים קפדניים ורוחניות עמוקה. במיוחד אם אתם שומרי מסורת, דתיים או חרדים, נושא הכשרות הוא ללא ספק רלוונטי וחשוב עבורכם.
אבל מה לעשות? אם תשאלו 10 אנשים שונים על כשרות (ועל בשר כשר בפרט), אתם תקבלו 10 תשובות שונות. בגלל זה החלטנו לכתוב לכם קצת על סוגי הכשרויות כמו רבנות, מהדרין וחלק.

בשר כשר באילת

סוגי כשרויות


בתור קצביה כשרה באילת, אנחנו שמחים להחזיק מגוון גדול של בשר כשר ואיכותי, ויש לנו בקצביה למעלה מ-11 סוגי כשרויות: חלק בית יוסף רבנות, בד”ץ בית יוסף, מחפוד, עטרה, קהילות, כשר רבנות ועוד. לכן אנחנו מרגישים בנוח לדבר איתכם ההבדלים בין כשרות רגילה, כשרות מהדרין, כשרות גלאט וכשרות חלק, ולפרט לכם על הנושא בצורה שתעזור לכם להבין אותו.

בשר כשר: 2 סוגים עיקריים


קיימים שני סוגי כשרויות לבשר: בשר בכשרות “רגילה” ובשר כשר למהדרין. הראשונה היא גישה מקלה יותר, שנסמכת על שיטות הלכה מקלות יחסית ומיועדת לציבור הרחב, ואילו השנייה מחמירה יותר. בשר כשר “רגיל” לעתים לא עומד בחוקים של “בית יוסף”, ולכן מי שמקפיד או שכך נהוג בביתו יבחר לאכול רק בשר שקיבל חותמת של מהדרין.


הבדלים בין כשרות רגילה לכשרות מהדרין

כשרות רגילה


תעודת הכשרות, במיוחד כאשר היא ניתנת על ידי הרבנות, נועדה לתת מענה לציבור הרחב. הרבנות נוקטת בראיה מקלה יחסית בדיני הכשרות, כשהמטרה העיקרית היא להבטיח שלרוב האוכלוסייה היהודית יוכלו לאכול אוכל כשר, גם אם הוא לא עומד בהלכות המחמירות ביותר. תעודת הכשרות של הרבנות שמה לה למטרה למצוא מכנה משותף המעניק חותם כשרות המקובל על רוב האנשים.

כשרות מהדרין (כשרות בד”ץ)


מצד שני, כשרות מהדרין מייצגת רמת כשרות גבוהה יותר. הדבר כרוך בהקפדה יתרה על חוקי הכשרות, עד לשלב שיווק המוצר ללקוח הסופי. הכשרות המהדרין נחשבת לכשרות של מחמירים והיא מיועדת למי שמחפשים רמה גבוהה של כשרות.
במקרה של עוף, למשל, כשרות המהדרין מבטיחה שהעוף לא נפגע במהלך ההובלה, מה שיגרום לו להיחשב כטרף. פיקוח מוגבר כזה דורש יותר משאבים, מה שהופך את מוצרי המהדרין ליקרים יותר, אבל גם לאמינים יותר מבחינת “כל המחמיר תבוא עליו הברכה”.
בשר כשר למהדרין דורש סטנדרטים ונהלים שונים ואדוקים יותר מבשר כשר רבנות. כל שלב בתהליך הייצור, מהשחיטה ועד האריזה, נמצא במעקב צמוד של משגיח כשרות. המשגיח מפקח על התהליך כולו כדי להבטיח שהכל נעשה בהתאם להלכות המחמירות.

מה זה בשר גלאט / בשר חלק?


המונח “גלאט” מגיע מיידיש, בה “גלאט” פירושו “חלק”. כלומר, בשר גלאט ובשר חלק זה אותו הדבר, וזה אומר שמדובר בבשר שעבר שחיטה כשרה ובוצעו כל התהליכים הנדרשים כדי להבטיח שהשחיטה ותהליכים נוספים נעשו בהתאם להלכה מחמירה. צרכני כשרות רבים מעדיפים בשר גלאט, והביקוש אליו גדל משנה לשנה.

לסיכום


לכל אחד מאיתנו יש את הטעמים האהובים וסוגי הבשר שהוא מעדיף, אבל מעבר לטעם, הכשרות היא משהו חשוב שאנחנו מאמינים בו ושמחים לשמור את המצווה הזו. ואחרי שהכרנו את עולם הכשרויות הרחב והמגוון, הגיע הזמן להפוך את התיאוריה לפרקטיקה:
בחגיגת בשרים אתם יכולים להשיג את הבשר הכשר הכי טוב באילת. אז אל תחמיצו — בין אם נוח לכם לקנות אונליין בחנות שלנו ולקבל בשר במשלוח עד הדלת, או להגיע לבקר לקצבייה שלנו, אנחנו כאן לשרת אתכם ולהבטיח שבחגיגה שלכם יהיה הבשר האיכותי ביותר. 🍔🛒🛍️

הטופס נשלח בהצלחה!

Thanks for contacting us

ניצור איתך קשר בהקדם.

לפרטים נוספים 08-6163363

דילוג לתוכן