מאמרים

Articles

חיפוש

More articles​

מאמרים נוספים

Right for you

מוצרים מומלצים

Contact us

למידע נוסף

אחסון וטיפול נכון בבשר טרי

אחסון וטיפול נכון בבשר טרי

אחסון וטיפול נכון בבשר טרי

טרי, עסיסי וטעים — זה הבשר שאנחנו אוהבים. אבל ברגע שהבשר מאבד מטריותו, הוא כבר לא אותו הדבר. במאמר הנוכחי נסביר לכם איך להאריך את חיי המדף של הבשר, ולהבטיח שהוא יישאר טרי וטעים לתקופה ארוכה יותר.

אחסון בשר בצורה הנכונה — למה זה חשוב?


בשר טרי הוא מוצר מתכלה, והוא עלול להתקלקל אם לא מאחסנים אותו כראוי. אחסון נכון עוזר לשמור על איכות הבשר ועסיסיותו, וגם מונע סיכונים בריאותיים. אחסון נכון עוזר גם להאריך את חיי המדף של הבשר, כך שתוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן.

השלכות של אחסון לא תקין של בשר


עכשיו, בוא נדבר על מה שיכול לקרות אם לא תשמרו את הבשר שלכם בצורה נכונה.

אחסון לא נכון של בשר יכול להוביל למספר בעיות. בתור התחלה, הבשר עלול להתקלקל, מה שיוביל לבזבוז מזון ובזבוז כסף. גרוע מכך, אוכל שלא מאחסנים כמו שצריך יכול להפוך לכר גידול לחיידקים מזיקים הנישאים במזון.

איך לשמור בשר טרי?

כמו שהבנו, זה לא נדיר שבשר בקר טרי (בין אם טחון ובין אם כנתח) שלא מאוחסן בתנאים נכונים, פשוט יתקלקל. עוד מימי קדם, אבותינו החכמים המציאו כמה דרכים לשמור על הבשר. הם השתמשו בשיטות כמו המלחה, עישון וייבוש. לא היו להם מקררים או מקפיאים, אבל הם בכל זאת הצליחו לשמור על טריות הבשר.

קירור


המקרר הוא גיבור העל של הבשר. הקור מאט את צמיחת החיידקים ושומר על הבשר טרי ובטוח לאכילה.

כלל האצבע הוא שאת רוב סוגי הבשרים אפשר לשמור במקרר למשך 3-4 ימים. קצביה שמכבדת את עצמה תעטוף לכם את הבשר היטב, אפילו בוואקום, מה שיאריך את הזמן בו אפשר לשמור את הבשר בקירור.

כך או כך — רצוי להניח את הבשר בחלק התחתון של המקרר, כשהוא עטוף ומכוסה.

טמפרטורה נכונה: מספר הקסם כאן הוא 40°F (4°C). זוהי הטמפרטורה המושלמת להאט את צמיחת החיידקים ולשמור על טריות הבשר.
אריזה נכונה: אריזה היא סופר חשובה! השאיפה היא להשאיר את האוויר מחוץ לעטיפה, אבל שהבשר גם לא יהיה חנוק בפנים. אפשר לעטוף בניילון, לסגור בואקום, או לשים בקופסה במידות מתאימות.


חיי מדף של בשר בקירור

לבשרים שונים יש חיי מדף שונים. בדרך כלל, עוף טרי ובשר טחון יכולים להישאר טריים למשך 1-2 ימים, בעוד סטייקים, צלעות ובשר שעבד בישול יכולים להחזיק גם 4-5 ימים.

ואם יש ספק? השתמשו באף שלכם. אם יש לבשר ריח רע — הגיע הזמן להיפרד.

הקפאה


הקפאה היא כמו מכונת זמן לבשר. בטמפרטורות נמוכות כמו בהקפאה, אין לחיידקים אפשרות לצמוח, וכך אפשר לשמור בשר למשך חודשים. ודאו שהמקפיא שלכם מוגדר ל-0°F (-18°C) או פחות.

ונחשו מה? כאשר מפשירים את הבשר כמו שצריך — הטעם והאיכות נשארים כמעט זהים!

שימור / ייבוש


שמעתם פעם על בשר משומר? ובכן, שימורים הם דרך טובה לאחסן בשר כשאין גישה לקירור. הבשר עובר טיפול כזה או אחר ואז נאטם בפחית. זה נוח לטיולי קמפינג או כשרוצים לשמור אספקה לשעת חירום.

בשר מיובש הוא בשר שהוציאו ממנו את הנוזלים, מה שמקשה על חיידקים לצמוח. שיטת הייבוש יכולה לשמור על הבשר בטוח במשך חודשים, והיא מושלמת להכנת חטיפים טעימים כמו קבנוס. את הבשר המיובש יש לאחסן במקום קריר וחשוך כדי לשמור עליו במיטבו.

המדריך לקניית בשר איכותי: טיפים והמלצות

חיי מדף של סוגי בשרים שונים

אז כמה זמן אפשר לשמור את הסטייקים במקפיא? ובשר טחון?

בדיוק בשביל זה הכנו לכם טבלה שימושית שתעזור לכם:

סוג בשר
כמה זמן אפשר לשמור במקפיא
סטייקים6-12 חודשים
עוף טרי שלם (לא בושל)9 חודשים
קציצות או קבב6-12 חודשים
בשר טחון3-4 חודשים
בשר בקר טרי שעבר בישול2-3 חודשים

זכרו, אלו רק הנחיות כלליות. יש לבדוק את הבשר לפני הבישול והאכילה.

הדרכים הטובות ביותר לאחסן סוגי בשר שונים

בשר בקר: יש לאחסן בשר בקר טרי בחלק הקר ביותר של המקרר, בדרך כלל בחלק האחורי והתחתון. עוטפים היטב בניילון נצמד או בשקית ואקום שומרת טריות. עדיף להשתמש בבשר בקר טרי תוך 3-5 ימים מרגע הרכישה. אבל נחשו מה? בשר בקר אפשר גם להקפיא למשך שנה! רק וודאו שהוא עטוף היטב כדי למנוע “צריבה” מהמקפיא.


כבש: בדומה לבשר בקר, בשר כבש צריך להיות מאוחסן בחלק הקר ביותר של המקרר. השתמשו בו תוך 3-5 ימים או הקפיאו אותו. ניתן להקפיא כבש למשך שישה עד תשעה חודשים.


לסיכום

גילינו שאחסון נכון של בשר הוא לא רק לשמור על הבשר שלנו טרי וטעים, אלא שמדובר גם על הבריאות והבטיחות שלנו. למדנו על השיטות השונות לשימור בשר וכיצד כל אחת מהן ממלאת תפקיד ייחודי בהארכת חיי המדף של הבשרים האהובים עלינו.
אחסון נכון של בשר הוא לא רק מיומנות, זו אומנות! זה הסוד ליהנות מבשר טעים וטרי בכל פעם.

איש חכם אמר פעם שידע זה כוח, ואנחנו מסכימים. ככל שנדע יותר על אחסון בשר, כך הוא יהיה טעים יותר ויחזיק מעמד זמן רב יותר. אז בואו נמשיך ללמוד, נמשיך להתנסות, והכי חשוב, נמשיך ליהנות מהבשר!

הטופס נשלח בהצלחה!

Thanks for contacting us

ניצור איתך קשר בהקדם.

לפרטים נוספים 08-6163363

דילוג לתוכן